Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Rasti i pare me koronavirus ne Polican, bashkia i vendos “drynin” qytetit, mbyllet gjithcka

Bashkia e Policanit ka vendosur nje mase drastike ne lidhje me koronavirusin pas konfirmimit te personit te pare te infektuar ne kete qytet. Ne nje njoftim bashkia thote se pas ketij rasti ne qytet mbyllet cdo gje.

Njoftimi i bashkisë së Poliçanit

🔴Vëmendje!

Qytetarë të Poliçanit,

loading...

🔴Duke marr shkas nga konfirmimi i rastit të parë me Covid-19 në qytetin tonë, ju lutemi 👏respektoni rregullat dhe qëndroni në shtëpi !

🔴Qyteti jonë është i vogël dhe rreziku për përhapje është shumë i madh, pasi personi i konfirmuar dhe familjar të tij kanë patur kontakte të vazhdueshme me persona të tjerë në qytet!

🔴Të gjitha shërbimet do të jenë të mbyllura!

🔴Shmangni daljet nga shtëpia dhe merrni masa për furnizimin me ushqime bazë për të paktën 15 ditë!

🔴Personat në nevojë, të moshuarit e vetmuar apo çdo kategori tjetër me nevoja specifike, të kontaktojnë në numrin e cel: 0698346110 për çdo nevojë të tyre, pasi stafi i Bashkisë Poliçan është në gatishmëri të plotë për ju!

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet