Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Parashikimi, ja si do te jete moti per diten e sotme

Gadishulli i ballkanit do të ndikohet nga zonë me presion të lartë atmosferik e cila do të ifluencojë në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë mot të qëndrueshëm.

Fillimi i javës dt 06 Prilll 2020 moti do të jetë me kthjellime në zonën veriperëndimore dhe vranësira mesatare në Jug dhe Juglindje ku nuk përjashtohet mundësia e rreshjve të izoluara.

Era do të jetë me drejtim Verilindje (NE) me shpejtësi 8-12m/sek në bregdet.

Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 0,5-1,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje në mesditë.

Temperaturat min dhe max:

Zonat malore 5/12°C

Zonat e ulëta 6/21°C

Zonat bregdetare 9/19°C

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet