Covid-19 godet Pep Guardiolën, vdes mamaja e trajnerit

Sport
Covid-19 godet Pep Guardiolën, vdes mamaja e trajnerit

Covid 19 ka goditur rëndë familjen e Pep Guardioles. Mamaja e trajnerit të njohur ka humbur jetën në spitalin e Manreses ne Barcelonë.

82 vjecarja Dolors Sala Carrio nuk ai doli të fitonte betejen me virusin e rrezikshëm pasi kishte ditë i shtruar në spital.

Lajmi u bë I ditur zyrtarisht nga klubi anglez I Manchester City, aty ku Pep Guardiola punon si trajner.

Klubt e Barcelonës dhe Brescias ku Guardiola ka qënë lojtar dhe trajner gjithashtu kanë shprehur ngushëllime për këtë dhimbje në familjen e teknikut të famshëm.

ME TE LEXUARAT