Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Bilanc tragjik nga virusi në Francë, 833 viktima në 24 orë

Franca vijon që të përballet me nje bilanc tragjike dhe te renduar ne lidhje me përhapjen e pandemisë së COVID-19.

Në Francë brenda 24 orëve janë regjistruar 833 viktima me një numër total prej 8,911 personash, duke lene pas me keto shifra edhe Spanjen e Italine.

loading...

Gjatë orëve të fundit janë regjistruar 5,171 raste të reja duke e çuar numrin total në të infektuarve në 98,010.

Ndërsa momentalisht 7,072 persona janë të shtruar dhe ndodhen në terapi intensive.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet