Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Basha pas deklaratës së Yuri Kim: Fokusi ynë jeta, shëndeti dhe ekonomia e shqiptarëve, jo retorika politike

TIRANË
Kryedemokrati Lulzim Basha ka reaguar pas deklaratës së ambasadores amerikane Yuri Kim e cila tha se politika shqiptare duhet të jetë e unifikuar në situatën e krijuar nga COVID-19.

Basha shkruan në Twitter se PD do të vazhdojë të ofrojë zgjidhje konkrete dhe transparencë nga qeveria.
“Falemnderit @USAmbAlbania & SHBA për ndihmën kundër #COVID19.
@pdshqiperi do vazhdojë të insistojë për testim dhe distancim social, të ofrojë zgjidhje konkrete & të kërkojë transparencë nga qeveria.
Fokusi ynë është jeta, shëndeti dhe ekonomia e shqiptarëve, jo retorika politike”, shkruan Basha.

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet