Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Kapshticë, 50 shtetas shqiptarë meten të bllokuar në tokë neutrale

Emigrantët shqiptarë vazhdojne të presin prej më shume se 20 orësh, ndërsa qëndrojnë të bllokuar mes të ftohtit me gratë e tyre dhe persona më të moshuar.

Një prej emigrantëve, nëpërmjet telefonit është shprehur se ka më shumë se 24 orë që pret në tokën neutrale.

loading...

Emigrantet thone se kane komunikuar edhe me konsullatën, ku jeton por nuk kane marre ende një përgjigje prej tyre.

Emigrantet nuk janë rezidentë në Greqi, por kanë shkuar për arsye shëndetësore në shtetin grek, ndërsa theksojnë se po qëndrojnë në kushte tepër të vështira dhe mes tyre ka të sëmurë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet