Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Shërohet 80-vjecarja, nënë Veziko lë spitalin Infektiv pas 14 ditësh në terapi intesive

Nje 80 vjecare eshte sheruar nga semundja e koronavirusit ne spitalin Infektiv ne Tirane. Lajmi i mire eshte dhene nga ministrja e shendetesise Ogerta Manastirliu.

Postimi i Manastirliut:
Nënë Veziko u shtrua në spitalin infektiv 14 ditë më parë, me #COVID19, në gjendje shumë të rëndë, me vështirësi në frymëmarrje.

loading...

Rekomandojme

Pas disa ditësh në terapi intensive, (CPAP) falë trajtimit me terapi mjekimi bashkëhore, 80-vjeçarja nga Vlora sot kthehet në shtëpi, e #shëruar🙏🏼

#FORCA ekipit të Infektivit

Shënohet vikitima e 18, 29 raste të reja me koronavirus, shkon në 333 numri i të prekurve

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet