Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Rikthehet dimri në pranverë, Korça e zbardhur nga bora

Renia e menjëhershme e temperaturave në pranverë kanë risjellë dimrin në Korçë duke bërë që vendi të zbardhet nga dëbora.

Reshje të dëborës ka pasur në zonat malore. Ndërkohë në qytetin e Korçës dëbora ka afruar pamje madhështore.

Në qarkun e Korçës gjatë natës dhe orëve të para të mëngjesit pati rreshje shiu dhe dëbore në lartësitë mbi 1000 m. Trashësia varion nga 2 deri në 8 cm. Dëbora në Dardhë sipas të dhënave varion nga 5 deri në 20 cm.

Për fat të mirë nuk ka pasur probleme në qarkullimin e mjeteve në rrugë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet