Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip minute pas minute nga vendi, Kosova, rajoni dhe bota, live 24

Koronavirusi i merr jeten nenkomisarit te policise qe shoqeronte kryeministrin

Nënkomisari 52-vjeçar i Policisë së Shtetit në Itali, Giorgio Guastamaçhia ndërroi jetë në Romë.

Ai ishte infektuar nga koronavirusi disa javë më parë dhe menjëherë ishte shtruar në spital dhe ishte intubuar.

52-vjeçari shërbente në Departamentin e Sigurisë Publike dhe ishte në krye të shërbimit për të shoqëruar dhe mbrojtur kryeministrin Giuseppe Conte.

Kreu i policisë Franco Gabrielli shprehu ngushëllime për familjarët dhe të afërmit.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet