Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

“Jam femija i trete…”, Alketa Vejsiu flet per bashkeshortin: E njoha kur do blija shtëpi

Ka mbi 20 vite që është pjesë e medias në Shqipëri e një ndër personazhet publikë më në zë në vend, e megjithatë, për jetën private të Alketa Vejsiut dihet fare pak.

Veçanërisht kur vjen puna tek bashkëshorti i saj, biznesmeni Ardian Nelo.

Megjithatë, detaje nga nga historia e tyre, moderatorja e njohur i ka bërë të ditura së fundmi në një intervistë me një revistë iltaliane, pak kohë pas suksesit ët saj në moderimin e festivalit “Sanremo”.

Në intervistë, Vejsiu ka zbuluar se ajo dhe partneri, me të cilin ka 15 vite diferencë, janë njohur kur ajo ishte 20-vjeçe, në një periudhë shumë të rëndësishme për jetën e saj.

loading...

Rekomandojme

“E njoha kur vendosa të blija shtëpi për prindërit. Isha 20 vjeçe. Në atë kohë bëja dy punë që të më dilnin paratë për kredinë.

Ai ishte ndërtuesi i pallatit që kisha zgjedhur për ta. Lamë një takim dhe mbaj mend që kur u ulëm, ai hoqi syzet dhe unë pashë ata sytë të kaltër të paparë. Për nëntë muaj, deri në pagesën e këstit të parë nuk ndodhi asgjë. Më pas nisi historia jonë e bukur e dashurisë, historia e jetës sime.”-është shprehur moderatorja.

Alketa ka dhënë dhe detaje mbi rolin e saj si nënë e dy fëmijëve, për privatësinë e së cilëve është kujdesur në maksimum.

“Jam një nënë pop, ndonjëherë bëhem fëmija i tretë ei shtëpisë. Nicol tashmë është 13 vjeçe dhe më pëlqen që është shoqja ime e ngushtë. Çmendem pas tim biri Lionel që më ngjan shumë. Është shumë i ëmbël, spontan dhe plot energji.”-ka rrëfyer Vejsiu.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet