Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Problemi në kufi me Greqinë? Rama: Po i hapëm s’ do kemi vend për të varrosur njerëzit

“Më vjen keq, ndihem si s’ka më keq, kur duhet t’u them shqiptarëve që nuk mund të vini dot në Shqipëri. Pse? Për një arsye sa të thjeshtë aq edhe të dhimbshme, sepse nëse hapim kufijtë dhe lejojmë kthimin e atyre që duan, nuk kemi më vend për të varrosur më njerëz, jo si në Bergamo as si në Iran por shumë më keq se kaq. Nuk mendoj se cilindo prej jush që e keni këtë stres e vendosni në dyshim se ky është i vetmi qëllim. Duke ardhur vini në rrezik edhe veten edhe të tjerët. Aty ku jeni jeni më të sigurtë’ tha Rama.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet