Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Konfirmohen 30 raste të reja me koronavirus në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia e Veriut ka regjistruar 30 taste të reja me koronavirus , 22 prej të cilave janë vërtetuar nga Instituti për Shëndetit Publik, kurse tjerat nga institucione private në vend.

Në 48 orët e fundit fatmirësisht në Dibër nuk është shënuar as një rast i ri me koronavirus.

loading...

Rekomandojme

Sipas të dhënave të fundit të siguruara nga Alsat, Shkupi kryeson me numrin e infektuarve me gjithsej 195 të prekur, Kumanova renditet e dyta me 62 të infektuar.

Në Klinikën Infektive në Shkup janë dërguar sot dy pacientë nga Kumanova, njëri në gjendje të rëndë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet