Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Francë, koronavirusi shkakton mbi 4000 viktima, afër 57 mijë të infektuar

Franca është një tjetër shtet, i prekur nga koronavirusi, ku deri më tani kanë ndërruar jetë si shkak i virusit mbi 4000 persona.

Në shtetin francez, kanë ndërruar jetë deri në këto momente nga virusi vdekjeprurës 4032 vetë.

loading...

Rekomandojme

Ndërsa, në mbarë Francën janë regjistruar si të infektuar me virus 56 989 persona.

Ndërkaq, të shëruar deri tani nga koronavirusi janë 10 935 persona.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet