Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Shqiptarët e mbetur jashtë kufijve, Basha: Detyrë elementare e qeverisë, si në çdo fushë bëhet pak dhe vonë

Kreu i PD, Lulzim Basha i është përgjigjur pyetjes së gazetarëve në video- konferencën e tij për shqiptarët nuk janë pjesë e operacionit të riatdhesim nga qeveria.

loading...

Rekomandojme

Basha bën apel që qeveria siç bëri me qytetarët e riatdhesuar të bëjë edhe me ata që kanë mbetur jashtë kufijve. Sipas tij edhe në këtë fushë autoritetet kanë bërë pak dhe vonë teksa thotë se është detyrë elementare e qeverisë.

”Padiskutim. Njësoj si në çdo fushë tjetër bëhet pak dhe vonë. Të shtunën të dielën por dhe dje kam marrë mesazhe në FB, brenda 42 orëve më shumë se 52 mesazhe jo se nuk kanë mundësi ekonomike por nuk kanë mjete transporti. Kjo është një detyrë elementare e qeverisë. Njësoj siç ka bërë me të tjerët të bëjë me këta.”- tha Lulzim Basha.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet