Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

OBSH-ja ndihmon me 900 mijë dollarë Korene e Veriut edhe pse “nuk ka raste” me koronavirus

SHBA

Organizata Botërore e Shëndetësisë do të shpenzojë 900 mijë dollarë për të ndihmuar Korenë e Veriut në trajtimin e pandemisë së koronavirusit.

loading...

Kjo e fundit thotë se nuk ka ende asnjë rast të të infektuarve me koronavirus, por vëzhguesit thonë se kjo ka pak gjasa të jetë e vërtetë.
Ky lajm u bë i ditur nga agjencia jug-koreane e lajmeve Yonhap.

Por edhe pse nuk ka asnjë të prekur nga koronavirusi Penjani ka thënë se ka ndërmarrë një varg masash kundër tij, duke mbyllur kufijtë dhe duke i bërë të detyrueshme periudhat e karantinës. Në të gjthë botën të prekurit nga koronavirusi janë 873 767 nga ku 43 288 të vdekur.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet