Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

E trishtë, për të pestën ditë Spanja shënon mbi 800 viktima, 100 mijë të infektuar

Sërish shifra alarmante nga Spanja ku numri i të infektuarve dhe të vdekurve ditët e fundit është rritur ndjeshëm.

Spanja ka raportuar 864 viktima në 24 orët e fundit për shkak të koronavirusit, duke e çuar në total numrin e të vdekurve nga Covid-19 në 9053.

Për të pestën ditë radhazi në Spanjë regjistrohen mbi 800 viktima. Ministria e Shëndetësisë raportoi se numri i rasteve të konfirmuara ka kaluar 100000.

Spanja është vendi i dytë në botë për sa i përket numrit të viktimave, pas Italisë e cila ka 12 428 të vdekur nga koronavirusi.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet