Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Bien temperaturat, parashikimi i motit për ditën e sotme

Gadishulli i ballkanit do të ndikohet nga masa ajrore të ftohta me origjinë Skandinave të cilat do të ifluencojnë në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë rreshje shiu dhe rreshje bore duke sjellë dhe rënie të temperaturave.

E Mërkurë dt 01 Prilll 2020 moti do të jetë me vranësira të pasuara nga rreshje shiu dhe rreshje bore në zonat malore dhe zonat e ulëta. Era do të jetë me drejtim Verilindje (NE) me shpejtësi 10-15 m/sek në bregdet.

Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 0,5-1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të pësojnë rënie tv konsiderueshme.

loading...

Temperaturat min dhe max:

Zonat malore -2/4°C

Zonat e ulëta 2/11°C

Zonat bregdetare 4/12°C

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet