Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Presidenca vishet me flamurin italian, mesazh solidariteti: Të bashkuar do ia dalim

Presidenca është solidarizuar me Italinë për shkak të situatës së rëndë që po kalon vendi nga koronavirusi, ku numri i të infektuarve dhe viktimave në vend vijon të mbetet në shifra të larta.

Postimi është bërë nga Presidenti Ilir Meta, i cili e shoqëron me mesazhin e thjeshtë por shumë domethënëse “Së bashku do ja dalim”.

Shqipëria shprehu solidaritetin e saj ndaj Italisë duke i dërguar 30 mjekë dhe infermierë, të cilët ndodhen në frontin e luftën me koronavirusin, një gjest që u vlerësuar jashtëzakonisht shumë nga fqinji ynë.

loading...

Rekomandojme

Italia është pjesë e shqiptarëve ku shumica e konsiderojnë dhe si shtëpia e dytë, dhe askush nuk është i lumtur që ajo po ‘lëngon’ në këto momente nga plagët e rënda që ka marrë.

ITALIA SIAMO CON TE! UNITI CE LA FAREMO! #AndràTuttoBene 🇦🇱❤️🇮🇹

ITALIA SIAMO CON TE!UNITI CE LA FAREMO!#AndràTuttoBene 🇦🇱❤️🇮🇹

Gepostet von Ilir Meta am Dienstag, 31. März 2020

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet