Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Pas Skënder Bratajt, një tjetër mjek pranë Ministrisë së Shëndetësisë preket nga koronavirusi

Ka shkuar në 3 numri i personelit të Komitetit të Covid 19 pranë Ministrisë së Shëndetësisë, të prekur nga koronavirusi.

Burime bënë me dije se pas kreut të Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, fatkeqësisht mjeku tjetër i infektuar është Andi Koraqi, i cili është shefi i Laboratorit te Mikrobiologjisë në QSUT.

loading...

Po ashtu me COVID rezulton dhe një përfaqësuese e Task Forcës se MSH.

I pari që u prek nga virusi vdekjeprurës, brenda radhëve të këtij komuniteti ishte zoti Brataj, i cili e konfirmoi publikisht dhe lajmin në fjalë.

Aktualisht numri i personave të prekur nga COVID-19, zyrtarisht është 223, ndërkohë 12 persona kanë ndërruar jetë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet