Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Mësoni se cilat janë vendet e paprekura ende nga koronavirusi

Koronavirusi është përhapur thuajse në të gjithë botën, por ka akoma vende të cilat nuk janë prekur.

Ishulli tropikal i Palaut në veri të Oqeanit Paqësor është shumë larg ishujve të tjerë dhe ende nuk ka njohur një rast me koronavirus.

Gjithësesi, vendi ka marrë masa shtrënguese dhe supermarketet po zbrazen nga banorët e frikësuar.

loading...

Rekomandojme

Ishuj të tjerë pa koronavirus janë Samoa, Tonga, Mikronezia, Ishujt Solomon dhe Ishujt Marshall.

Edhe në 4 baza në Antarktidë, janë rreth 90 njerëz që mund të hanë ende darkë së bashku dhe të përdorin palestrën.

Një vend tjetër që ende nuk ka regjistruar raste me COVID-19 është Turkmenistani.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet