Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Lajmi i mirë nga Kosova, shërohen 4 pacientë të rinj nga koronavirusi, konfirmohen 2 raste të reja në 24 orë

Ministri në detyrë i Shëndetësisë Arben Vitia, ka njoftuar se pas përsëritjes së dytë të testimit, edhe katër pacientë konfirmohen zyrtarisht të shëruar nga COVID-19.

“Faleminderit stafit të mrekullueshëm në Klinikën Infektive, Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik dhe të gjithë infermierëve dhe mjekëve anemabanë Kosovës për punën e jashtëzakonshme”, ka shkruar Vitia.

loading...

Rekomandojme

Për sa i përket të infektuarve me koronavirus, ditën e sotme konfirmohen dy rast të reja, duke çuar numrin e të prekurve me koronavirus në Kosovë në 108.

“Sot në mëngjes përfundoi testimi i 24 pacientëve të dyshimtë nga Klinika Infektive, 2 prej të cilëve rezultuan pozitiv. Pacienti nga Gjakova është kontakt i dy familiarëve të rezultuar pozitiv dhe pacienti i dytë pozitiv nga Prizreni është infektuar jashtë shtetit. Do të hulumtohen të gjitha kontaktet dhe të testohen”, njofton IKSHPK.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet