Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Koronavirusi, i gjithe fshati ne Kosove futet ne karantine

Kryetari i Komunës së Kamenicës, Qëndron Kastrati ka njoftuar se fshati Topanicë është shpallur zonë karantine nga Ministria e Brendshme në Kosovë.

Sipas tij, ky vendim është marrë pasi një person i dyshuar me koronavirus në këtë komunë dyshohet se ka pasur kontakt të drejtpërdrejtë me banorët tjerë të fshatit në fjalë.

loading...

Rekomandojme

“Për luftimin e kësaj pandemie nuk mjafton vetëm karantinimi i një zone të caktuar, por këtë duhet ta bëjmë të gjithë. Të rrimë në shtëpitë tona në secilën pjesë të

Aktualisht në Kosovë është raportuar për 106 persona të infektuar me koronavirusin e ri, derisa një pacient ka vdekur nga kjo sëmundje.

Qeveria në largim e Kosovës ka shpallur gjendje emergjente për shëndetin publik, me qëllim të parandalimit të përhapjes së virusit.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet