Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Koronavirusi, Bashkia e Lezhës: Taksat dhe tarifat shtyhen deri në 30 qershor

Si pasojë e pandemisë së koronavirusit në përballje me të, Bashkia e qytetit të Lezhës ka marrë sot një sërë vendimesh që lehtësojnë jetën e qytetarëve në karantinë.

Kështu, kjo bashki ka miratuar sot paketën ekonomike, ku përfshihet një fond emergjence prej 80 milionë lekësh të reja.

loading...

Rekomandojme

Po ashtu Bashkia e Lezhës ka vendosur të shtyjë taksat e tarifat vendore deri më 30 qershor.

Ndër të tjera, do të falen tarifat e shërbimeve publike për kategoritë në nevojë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet