Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Koronavirus, Indonezia shpall gjendje emergjente, zgjeron ndihmën sociale për të varfërit

Koronavirus ka prekur edhe Indonezinë, ku shënhen shifra të larta viktima dhe të prekur nga virusi i ri.

Presidenti indonezian Joko Uidodo ka deklaruar këtë të martë një urgjencë kombëtare shëndetësore publike, pas pandemisë së koronavirusit.

loading...

Rekomandojme

Qeveria në Xhakarta njoftoi se do të marrë masa, për të ndihmuar njerëzit me të ardhura të ulëta.

Masat përfshinin zgjerimin më tej të mirëqenies sociale, ndihmën për ushqim, si dhe ulja ose falja e energjisë elektrike etj.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet