Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

E trishtë, vdes nga koronavirusi gazetarja e njohur amerikane, Maria Mercader

Gazetarja e njohur amerikane Maria Mercader ndërroi jetë në Nju Jork pasi kishte vite që luftonte kundër një kanceri, por infektimi me COVID-19 e përkeqësoi shëndetin e saj.

Gazetarja dhe producentja 54-vjecare ishte një nga personazhet më të dashur për gjigantin mediatik CBS, ku kishte punuar për rreth 30 vjet.

loading...

Rekomandojme

Për CBS ajo ndoqi disa nga evenimentet më të rëndësishme kombëtare dhe ndërkombëtare, si vdekja e princeshës Diana dhe atentatet e 11 shtatorit.

Mercader fitoi çmimin prestigjioz Emmy për një reportazh mbi mashtrimet në Internet.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet