Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Bilanci nga koronavirusi në Kosovë, 1 viktimë në Podujevë dhe 108 të infektuar

KOSOVA

Kosova regjistron vetëm 1 viktimë nga koronavirusi dhe 108 të infektuar në total.

loading...

E vetmja viktimë është regjistruar në Podujevë teksa rasti i katërt nuk ka lidhje me 3 të parat. 108 të prekur janë në total raste të infektuara në disa qytete dhe kryesisht raste të ardhura nga Italia.

Qeveria e Kosovës ka marrë masa por nuk ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme. Në vendin fqinj ka orare policore, pezullim të qarkullimit rrugor apo mbyllje të lokalve dhe restoranteve si dhe respektim të distancimit social dhe higjienës.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet