Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

“Miliona dollare ne ere”, virusi mbylli muzeun, vidhet piktura e Vincent van Goghut

Hajdutët vodhën një pikturë të Vincent van Goghut nga një muze në Holandë.

Muzeu ishte i mbyllur për publikun për shkak të shpërthimit të koronavirusit, tha drejtori i muzeut Singer Laren, Evert van Os.

Vincent Willem van Gogh ishte një piktor holandez dhe një ndër figurat më të famshme dhe me ndikim në histori të artit perëndimor.

loading...

Në pak më shumë se një dekadë, ai krijoi rreth 2.100 vepra arti.

Ai vrau vetën në moshën 37 vjeçare.

Një vepër e tij e artit shitet për dhjetëra milionë dollarë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet