Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Koronavirusi-Itali, në Lombardi situatë e përmirësuar në kujdesin intensiv

Presidenti i rajonit të Lombardisë Attilio Fontana tha se masat e marra nga qeveria italiane në përgjigje të epidemisë nga koronavirusi, duhet ende të jenë të vlefshme, të shtrihen në kohë si dhe ato duhet të konsolidohen.

Fontana tha se të pakën ato duhet të mbeten në fuqi deri në mes të prillit.”Ne po bëjmë përpjekje të mëdha, por kjo është një betejë që duhet ta fitojmë të gjithë së bashku, pa asnjë të përjashtuar, ose rrezikojmë ta gjejmë veten në çdo moment para humnerës, në një kurbë që do vazhdojë të rritet”.

loading...

Rekomandojme

Këshilltari i Mirëqenies i Rajonit të Lombardisë, Giulio Gallera tha se ka ende njerëz të testuar pozitivë por që largohen nga shtëpia, siç ka dalë nga raportet e policisë.”Për fat të keq ne nuk kemi qenë në gjendje të bindim të gjithë njerëzit të qëndrojnë në shtëpi sepse në të kundërt ata infektojnë të tjerët.

Duhet të vazhdojmë të bëjmë thirrje në lidhje me izolimin në shtëpi për të mos lejuar që virusi të gjejë një trup tjetër për të “ngrënë”, për t’u infektuar, pasi me shumë sforco dhe humbje tani kemi arritur ta zbusim shpejtësinë e përhapjes së infeksionit.Gallera tha gjithashtu se “Në Lombardi po vërejmë një ulje të numrit të rasteve me Covid-19, por veçanërisht po vërejmë prej katër ditësh ulje të presionit në pavionet e kujdesit intensiv

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet