Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Kamioni me kastraveca derdhet ne lume, “karantina” i la pa shitur

Karantina ka vendosur ne veshtiresi shume fermere dhe prodhues ne vend. Cmimi i kastravecit ka pesuar renie te ndjeshme por as me cmim te ulet nuk po shitet.

Resuli Farm publikoi kete video ku nje kamion me kastraveca derdhet ne lume duke cuar dem buken e familjeve qe kane punuar per prodhimin:

Cmimi i kastravecit zbriti deri në 10 lëkë/kg e tashmë as po ua marin fare ! Ky kamion mban përsiper bukën e shumë familjeve të cilat humbën që mbollën e nuk do ken mundësin të mbjellin përsëri !

Bllokimi i shoferve ,bllokimi total i situatës nga COVID-19, bllokimi i lëvizjeve të brendshme të fermerve, frika nga infektimin me COVID-19 e gjitha kjo sjell një pasiguri ,frikë e dëme të pa rikuperueshme ekonomike.

loading...

Sot Ministria e Bujqësisë dhe Qeveria duhet të lën show-n dhe propaganden por t’ju japin dorën këtyre fermerve që në një situatë të mbylljes se kufijve këta do të na mbanin me bukë në plot kuptimin e fjalës ! Unë jam me fermerët !!!

Cmimi i kastravecit zbriti deri në 10 lëkë/kg e tashmë as po ua marin fare ! Ky kamion mban përsiper bukën e shumë familjeve të cilat humbën që mbollën e nuk do ken mundësin të mbjellin përsëri ! Bllokimi i shoferve ,bllokimi total i situatës nga COVID-19, bllokimi i lëvizjeve të brendshme të fermerve, frika nga infektimin me COVID-19 e gjitha kjo sjell një pasiguri ,frikë e dëme të pa rikuperueshme ekonomike.Sot Ministria e Bujqësisë dhe Qeveria duhet të lën show-n dhe propaganden por t'ju japin dorën këtyre fermerve që në një situatë të mbylljes se kufijve këta do të na mbanin me bukë në plot kuptimin e fjalës ! Unë jam me fermerët !!! NO FARMER, NO FOOD !!!#mefermeret#meblektorethttps://alert.al/video-bujqesia-drejt-falimentimit-kamioni-me-tranguj-derdhet-ne-lume/

Gepostet von Resuli Farm am Montag, 30. März 2020

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet