Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Ndihma e mjekëve shqiptarë në Itali, Di Maio mesazh BE-së: Mësim nga Shqipëria mbi solidaritetin

Ministri i Jashtëm Italian, Luigi Di Maio ka dhënë një mesazh për BE-në në lidhje me ndihmën e stafit mjekësor shqiptar ndaj luftës që po bën Italia kundër COVID-19.

loading...

Ai gjithashtu ka përmendur se këto janë vlerat themelore që Evropa duhet t’u kalojë atyre që janë në vështirësi.

“Egoizmi nuk na përket neve. Nga Shqipëria një mësim për solidaritetin. Faleminderit Edi Ramës. Këto janë vlerat themelore që Evropa duhet t’u kalojë atyre që janë në vështirësi”, ka shkruajtur Di Maio.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet