Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Koronavirusi, 469 te vdekur ne Britani ne dy ditet e fundit

Bilanc i renduar nga koronavirusi edhe ne Britanine e Madhe ku jane shenuar 469 viktima ne dy ditet e fundit. Dita e djeshme ishte dita me më shumë viktima sa i përket koronavirusit në Britani ku u shënuan 260 viktima.

loading...

Edhe dita e sotme ka pasur një numër goxha të lartë me 209 viktima. Deri më tani numri total i të vdekurve ka shkuar në 1228.

Persona të prekur nga virusi në Ishull janë 19522. Të shëruar deri në këto momente janë 135 ndërsa 163 janë në gjendje kritike.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet