Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Italia sheh nje tjeter “dite te zeze”, 756 të vdekur nga COVID 19

Sipas autoriteteve dita e sotme ka regjistruar 756 viktima brenda 24 orëve nga koronavirusi ne Itali.

Nga nisja e pandemisë e deri më sot numri i përgjithshëm i viktimave është 10779.

Pacientët e infektuar me koronavirus janë 97 689, duke regjistruar 4217 raste më shumë gjatë 24 orëve të fundit.

loading...

Numri i pacientë pacientë të shëruar është 13 030 e janë 646 më shumë pacientë të shëruar se një ditë më parë.

3906 pacientë po kurohen në terapi intensive. Në Lombardi numri i personave të infektuar është 41 007 e 6360 janë viktimat.

Janë shtuar 1592 pacientë të infektuar më shumë se një ditë më parë e numri i viktimave në 24 orët e fundit është 416.

Në rajonin e Lazios, në Romë numri i të infektuarve është 2706 dhe i viktimave 136, citon ora.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet