Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Shtohen rastet edhe ne Kosove, 90 persona te prekur nga koronavirusi

Autoritetet vendore raportuan edhe dy raste të tjera i janë shtuar listës së pacienteve të prekur nga Covid 19 në Kosovë.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë (IKSHPK) tha se nga 38 testimet që janë kryer, dy kanë dalë pozitivë.

loading...

Në këtë mënyrë shifra totale e të prekurve në këtë vend shkon në 90.

“Rastet pozitive janë raste kontakti, një me vendbanim në Podujevë dhe tjetri në Prishtinë”, thuhet në njoftimin e IKSHPK-së.

Më 22 mars, Kosova ka regjistruar edhe viktimën e parë nga koronavirusi.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet