Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

MSH: Kemi 33 të shëruar nga koronavirusi, 3 prej tyre janë mjekë, 3 personel shëndetësor

Numri i personave të rinj që kanë rezultuar pozitiv me koronavirus ishte 11, ndërsa në total janë 174.

Të dhënat i bëri sot me dije Silva Bino nga Instituti i Shëndetit Publik, e cila dha edhe lajmin e mirë se deri më tani janë 33 personat e shëruar, mes tyre 3 mjekë e 3 infermierë.

loading...

Rekomandojme

Deri tani kemi 33 të shëruar pas testeve të kontrollit të kryera kanë rezultuar negativë.Mes tyre janë 6 punonjës shëndetësor, 3 prej tyre janë mjekë”, tha Bino.

Ajo po ashtu shtoi se në spitalin Infektiv janë shtruar 74 persona, 4 prej tyre në gjendje kritike për jetën nën shërbimin e kujdesit intensiv.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet