Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Koronavirus, shkrimtarja e Harry Poter me Italinë në zemër: Italianët janë burim inspirimi

J.K. Rowling i dërgon një mesazh Italisë. Autorja e Sagës së Harry Poter i përgjigjet në Twitter një komenti të një fansi italian, duke thënë që nga Britania e Madhe ‘po luten të gjithë për italinë. E dimë sa e rëndë është situata që ka shkaktuar koronavirusi.

loading...

Mënyra se si itaianët po e përballojnë këtë situatë është kaq inspiruese’ ka shkruar Rowling.

Fansi italian, Gerlando, i ka treguar autores së në këtë periudhë në televizionet italiane po jepen filmat e sagës së Harry Poter, të cilat janë një mënyrë për të ngritur moralin e njerëzve në këto moment të kompikuar.’Ju dërgoj nga larg shumë dashuri…’, shkruan shkrimtarja.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet