Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip minute pas minute nga vendi, Kosova, rajoni dhe bota, live 24

Izolimi shkakton radhë në markatën e Elbasanit, disa qytetarë dalin rrugve edhe për xhiro

Qytetaret e Elbasanit kanë dalë ditën e sotme për të bërë pazaret e tyre pasi dita e nesërme dhe e diela do jetë e gjitha në karantin.

Problem është tregu i fruta perimeve, e cila siç duket nga pamjet qytetarët nuk respektojnë distancën që duhet të mbajnë nga njeri-tjetri dhe është dashur ndërhyrja e policisë bashkiake që të mbajnë distancë nga njeri-tjetri.

Radhë ka dhe në furrat e bukës, ndërsa në supermareke qytetarët futen një nga një pasi në momentin që futen duhet të dizinfektojnë duart.

Sakaq disa qytetarë të tjerë kane zgjedhur të bëjnë xhiron e tyre duke shijuar motin me diell.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet