Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta Online, balkan, lajme live 24

Gjashtë orë operacion për çarjen e aortës, doktori jep lajmin e mirë në kohë virusi

Mjeku Edvin Prifti me anë të një statusi në Facebook ka publikuar disa foto nga momenti i operacionit në zemër te një 38-vjeçar.

Ai thotë se edhe pse në kohë koronavirusi, stafi i kardiokirurgjisë në QSUT është në shërbim, gati për të shmangur vdekjet nga një armik tjetër vdekjeprurës, siç është çarja e aortës.

Operacioni për të cilin flet doktori bëhet fjalë për një të ri të cilit i ishte çarë aorta, por pas një operacioni 6 orësh nga kardiokirurgët, çdo gjë ka rezultuar me sukses.

Doktori thotë se edhe pse në kohë koronavirusi, stafi i kardiokirurgjisë në QSUT është në shërbim, gati për të shmangur vdekjet nga një armik tjetër vdekjeprurës, siç është çarja e aortës.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.