Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta Online, balkan, lajme live 24

Spanja “lengon” nga virusi, 655 vdekje ne 24 oret e fundit

Mbi 4 mijë vdekje janë shënuar në Spanjë si pasojë e përhapjes së koronavirusit të ri.

Të dhënat e fundit nga Spanja tregojnë se vetëm gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 655 vdekje.

Ky numër ishte pak më i ulët se një ditë më herët. Rastet e përgjithshme të të infektuarve kanë arritur shifrën 56.198.

Madridi mbetet zona më e prekur, me gati një të tretën e rasteve. Por, Katalonja gjithashtu ka shënuar një rritje, duke raportuar 11.592 infeksione të konfirmuara.

Më 25 mars, Spanja zgjati gjendjen e saj të jashtëzakonshme kombëtare deri më 12 prill në përpjekje për të ndaluar përhapjen e virusit.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.