Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Pandemia e COVID-19 shënon 510,644 të infektuar dhe 23,028 viktima në të gjithë botën

Pandemia e COVID-19 që ka izoluar të gjithë botën vijon ende të shënojë numra tragjik.

Numri i të infektuar ka shkuar afërsisht në 510,645 ndërkohë që numri i viktimave është 23,028 persona.

Ndërsa edhe të shëruarit nga kjo pandemi vijon me ritme të larta teksa 122,245 persona janë kuruar.

Tashmë edhe Spanja ka kaluar Kinën për nga numri i viktimave teksa shënon 4145 ndërkohë me numër më të lartë është regjistruar Italia.

6 vendet me bilancin më të lartë të të infektuarve

Kina: 81,285 të infektuar dhe 3,287 viktima

Italia: 80.539 të infektuar dhe 8165 viktima

ShBA: 75,665 të infektuar dhe 1,100 viktima

Spanja: 56,197 të infektuar dhe 4145 viktima

Gjermani: 43,646 të infektuar dhe 239 viktima

Iran: 29,406 të infektuar dhe 2,234 viktima

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet