Lajmi Fundit
Lajme Shqip, te fundit, Gazeta Online, balkan, Informacione

Konfirmohen me koronavirus nënë e bijë, 7 mjekë dhe infermierë futen në karantinë

Dy raste në Pukë konstatohen se janë pozitiv me koronavirus. Mësohet se të infektuarit janë pjesëtarë të së njëjtës familje, duke e çuar në 3 numrin e familjeve me COVID-19.

Ndërsa rasti i analizuar Fushë Arrëz konstatohet negativ.

Burimet bëjnë të ditur se të infektuarat janë nënë e bijë dhe e kanë marrë virusin nga kontakti me pacientin zero.

Tashme zyrtarisht nga spitali i Pukes 7 mjeke dhe infermiere janë në karantine. Pritet testimi tyre për shkak se kanë patur kontakte me këto persona.

Ndërkohë vazhdon ndjekja epidemiologjike në çdo bashki në bashkëpunim me strukturat e policisë per gjurmimin dhe kontaktimin e personave që vijnë nga Durrësi apo Hani i Hotit për zbatimin e rregullave të vetkarantinimit.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.