Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta Online, balkan, lajme live 24

Infektohet oficerja e policise, dy persona ne Durres preken nga koronavirusi

Dy pacientë nga Durrësi janë dërguar në Infektivin e QSUT-së në gjendje të rënduar shëndetësore.

Bashke me punonjësen 59-vjeçare të Drejtorisë së Policisë Durrës, për mjekim të specializuar në Tiranë u dërgua dhe një pacient 65-vjeçar i ardhur nga Bolzano, qytet në veri të Italisë.

Mjekët e Durrësit nuk kanë pritur kryerjen e tamponit për 65-vjecarin, pasi kuadri klinik i tij ishte shumë i rëndë.

Ndërkohë të tjerë pacientë janë në pritje të përgjigjes së tamponit, pasi kanë paraqitur komplikacione në mushkëri.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Kliko per me shume info

Leave A Reply

Your email address will not be published.