Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta Online, balkan, lajme live 24

Gjuajtësit rusë Su-57 lëshojnë raketat ajër-ajër në pozicion vertical

Në përpjekje të reklamimit e marketingut të gjuajtësve të rinj anti-radar Su-57, ministria ruse e mbrojtjes publikoi dje një video të manovrave dhe aftësive të mjeteve më të fundit ajrore të Kremlinit.

Pilotët e forcave ajrore demostratonin aftësitë e Su-57 në lartësi, shpejtësi dhe me ngarkesë ekstreme, madje dhe duke lëshuar armatimet raketore në pozicion vertikal uljeje apo ngritjeje.

Su-57 ka disa vjet që është prodhuar dhe po perfeksionohet ndërsa sivjet kanë hyrë në shërbim rreth 76 prej tyre.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.