Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta Online, balkan, lajme live 24

FSDKSH dërgon mjekë dhe farmacistë në terren, shpërndan barna për pensionistët

Fondi i Sigurimit të Detyrueshëm të Kujdesit Shëndetësor lajmëron se ka ndihmuar shqiptarët me farmacistë dhe mjekë në terren për të bërë të mundur mjekimin e tyre në këto kohë të vështira, të përhapjes së koronavirusit.

FSDKSH shprehet se 3894 shpërndarje barnash me rimbursim në banesë, janë kryer për pensionistët e vetmuar mbi 65 vjec, kurse 339 mjekë e farmacistë kanë qenë në terren për të ndihmuar shqiptarët vetëm gjatë ditës së sotme.

Lajmërimi i Fondit të Sigurimit të Detyrueshëm të Kujdesit Shëndetësor:

🔴#COVID_19

Bashkëpunimi 🤝 i punonjësve të Kujdesit Shëndetësor Parësor me farmacitë vazhdon në gjithë Shqipërinë🇦🇱

3️⃣8️⃣9️⃣4️⃣ shpërndarje barnash 💊 me rimbursim në banesë janë kryer për pensionistët 👵👴 e vetmuar mbi 65 vjeç

3️⃣3️⃣9️⃣ mjekë familje 👨‍⚕️👩‍⚕️ e farmacistë 👨‍🔬👩‍🔬kanë qenë në terren vetëm gjatë ditës së sotme

#RriNëShtëpi

#KujdesemiNePërJu

#FSDKSH #MSHMS

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Kliko per me shume info

Leave A Reply

Your email address will not be published.