Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta Online, balkan, lajme live 24

Tërmet i fuqishëm ne SHBA, ja sa ballësh ishte

Duket se virusi i njohur si koronavirus nuk është problemi i vetëm me të cilin po përballet SHBA.

Një tërmet prej 4.1 ballë goditi zonën e Kalifornisë Veriore, SHBA, këtë të mërkurë.

Sipas Anketës Gjeologjike të Shteteve të Bashkuara, tërmeti i së mërkurës goditi pranë Cobb Mountain dhe The Geysers në verilindje të Sonoma County, raporton Daily Mail.

USGS regjistroi epiqendrën të kishte qenë në një thellësi prej 2 km.

Sipas raportimeve, nuk ka pasur ndonjë dëmtim në njerëz as në shtëpi e biznese.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.