Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Pamje të trishta/ Dy të moshuar të tjerë paraqiten tek Infektivi, dyshohet se janë prekur me CoVid-19

TIRANË- Pamje të trishta vijnë nga spitali Infektiv i Tiranës. Dy të moshuar të tjerë janë fotografuar teksa mbërrijnë në spital pasi dyshohet se janë të infektuar me CoVid-19.

Të moshuarit ruajnë distancën nga njëri tjetri dhe janë të pajisur me maska, ndërkohë pak më larg tyre shihen infermierët të cilët gjithashtu kanë veshur mjetet mbrojtëse.

Ndërkohë gjatë paraditese së sotme dy persona të tjerë janë parë të vijnë me urgjencë në Infektivit dhe dyshohet se janë prekur nga CoVid-19.

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë konfirmuar 23 raste të reja me COVID-19 dhe janë kryer 111 testime. Harta e të prekurve nga COVID-19 është shtrirë tashmë edhe në Krujë dhe zgjerohet në Tiranë, Korçë, Fier, Durrës, Lezhë, përveç rasteve të zbuluar për të cilat po kryhet hetimi epidemiologjik dhe ku po punohet me shumë intesitet nga epidemiologët për gjurmimin e kontakteve të rasteve pozitive dhe ndërprerjen e zinxhirit të transmetimit të infeksionit.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet