Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta Online, balkan, lajme live 24

Kusari Lila kundër shkarkimit të Albin Kurtit: Sot me maska, por “lakuriq” para popullit

Mimoza Kusari Lila ka dalë sot kundër rrëzimit të qeverisë së Albin Kurtit.

Duke iu drejtuar 120 deputetëve në sallë, Kusari Lila tha se, “Sot ata janë me maska por kurrë më parë nuk e kemi pas të zhveshur personalitetin para qytetarëve të Kosovës. Sot jemi lakuriq! Ne mblidhemi me rrëzu qeverinë kur gjithë bota mblidhet me luftu koronavirusin”.

“Askush prej jush nuk po mundet me u shkurorëzu nga Presidenti Thaci”, iu drejtua Kusari Lila ndër të tjera.

Ajo shtoi se sot të gjithë i kanë hak mallkimet e nënave të Kosovës: Të 120-ve që jeni aty ju zëntë koronavirusi.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.