Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta Online, balkan, lajme live 24

I vdiq e bija 21 vjeçe nga koronavirusi, e ëma meshaz prekës: Për ata që mendojnë se është thjesht një virus…

Një vajzë 21-vjeçare ka humbur jetë, pasi ishte prekur nga koronavirusi, ka humbur jetën. Lajmin e ka bërë me dije familja e saj, shkruan Daily Mail.

Chloe Middleton mendohet të jetë viktima me moshën më të re në Mbretërinë e Bashkuar, që nuk vuante nga asnjë sëmundje e mëparshme, por që nuk mundi të mposhtë COVID-19.

Nëna e saj, Diane Middleton, postoi një dedikim që të copëton zemrën për vajzën e saj sot në rrjetet sociale.

Në postimin e saj në Facebook, Diane Middleton, e cila jeton në Buckinghamshire, shkruante:

“Për të gjithë njerëzit që mendojnë se është thjesht një virus, ju lutem mendojeni përsëri sepse ju flas nga përvoja personale, i ashtuquajturi koronavirusi i ka marrë jetën vajzës time 21 vjeçare”.

Deri më tani në Mbretërinë e Bashkuar ka pasur 424 vdekje nga virusi dhe 8.077 raste të konfirmuara si të prekur.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.