Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Alarm në Britani, princi Charles del pozitiv me koronavirus

Princi Charles është infektuar me koronavirus. Lajmi është dhënë nga mediat britanike. Princi i Uellsit, 71 vjeç, është në izolim në Kalanë Balmoral në Skoci me Dukeshën e Cornvvall, e cila është pa asnjë simptomë për virusin, i cili deri më tani ka vrarë 422 në Mbretërinë e Bashkuar.

Charles është sëmurë vetëm dy javë pasi takoi Princin Albert të Monakos të konfirmuar edhe ai si i prekur nga koronavirusi.

Një zëdhënës i Shtëpisë së Clarence tha: ‘Princi i Uellsit ka rezultuar pozitiv në testin për Coronavirus. Ai ka shfaqur simptoma të buta por mbetet në shëndet të mirë dhe ka punuar nga shtëpia gjatë ditëve të fundit.

loading...

Rekomandojme

‘Dukeshën e Cornvvall gjithashtu është testuar, por nuk ka virus. Në përputhje me këshillat qeveritare dhe mjekësore, Princi dhe Dukeshës tani po izolohen në shtëpi në Skoci ‘.

Charles ishte për herë të fundit në Pallatin Buckingham në 12 Mars ku ai ‘shkurtimisht’ pa Mbretëreshën, dhe sëmundja e tij duket se ngjall frikë për shëndetin për mbretërit e moshuar, përfshirë nënën e tij dhe Princin Philip, të cilët janë së bashku në Kështjellën Ëindsor. Ëilliam dhe Kate janë në Anmer Hall në Norfolk, ndërsa Harry dhe Meghan janë rikthyer në Kanada.

Një burim tha se vlerësimi më konservator i mjekut të Charles ishte se princi ishte ngjitës në 13 Mars – 24 orë pasi pa për herë të fundit nënën e tij.

Një zëdhënës i Pallatit Buckingham ka thënë: ‘Madhështia e saj Mbretëresha mbetet me shëndet të mirë, citon lajmifundit.al. Mbretëresha e pa Princin e Uellsit shkurtimisht në mëngjesin e 12 Marsit dhe po ndjek të gjitha këshillat e duhura në lidhje me mirëqenien e saj ‘.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet