Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

“Kronikë nga ferri i dhimbjeve matanë detit”, Rama publikon videon rrëqethëse nga Italia

Kryeministri Edi Rama ka publikuar në ‘Facebook’ një video rrëqethëse nga Italia, ku shihet se sallën e kishës brenda spitalit të Cremonës qëndrojnë afro 20 arkëmorte, me trupa të pajetë të personave që nuk mundën të fitonin betejën kundër koronavirusit.

Kreu i qeverisë, duke dashur të sensibilizojë qytetarët, për të respektuar rregullat dhe për të qëndruar në shtëpi, thekson se kjo kronikë shpërben për të mbledhur mendjen top dhe për të rezistuar deri në fund.

MESAZHI I RAMËS

🔴 CREMONA, ITALI, KRONIKË NGA FERRI I DHIMBJEVE MATANË DETIT, QË NA SHËRBEN PËR TË MBLEDHUR MENDJEN TOP DHE REZISTUAR DERI NË FUND, DUKE RESPEKTUAR LIGJIN E LUFTËS QË TË MOS BËHEMI PJESË E FERRIT PËR NJË DALJE KOT NGA SHTËPIA, PËR NJË MOSMBAJTJE RADHE ME DURIM NË PAZAR, PËR NJË HARRESË NË LARJEN E DUARVE🙏

*mbajini larg fëmijët nga ekrani i telefonit kur shihni këtë video

🔴 CREMONA, ITALI, KRONIKË NGA FERRI I DHIMBJEVE MATANË DETIT, QË NA SHËRBEN PËR TË MBLEDHUR MENDJEN TOP DHE REZISTUAR DERI NË FUND, DUKE RESPEKTUAR LIGJIN E LUFTËS QË TË MOS BËHEMI PJESË E FERRIT PËR NJË DALJE KOT NGA SHTËPIA, PËR NJË MOSMBAJTJE RADHE ME DURIM NË PAZAR, PËR NJË HARRESË NË LARJEN E DUARVE🙏*mbajini larg fëmijët nga ekrani i telefonit kur shihni këtë video

Gepostet von Edi Rama am Montag, 23. März 2020

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet