Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta Online, balkan, lajme live 24

Cfarë duhet të bëni nëse keni pasur kontakt me një të sëmurë me COVID-19?

Në rast se keni pasur kontakt me dikë që është i infektuar me COVID-19, kjo është këshilla që jepet nga Qendra Evropiane për Parandalimin dhe Kontrollin e Sëmundjeve:

“Njoftoni autoritetet e shëndetit publik në zonën tuaj, të cilët do të ju udhëzojnë për hapat e mëtejshëm që duhet të ndërmerrni.

Nëse shfaqni ndonjë simptomë, duhet menjëherë të thërrisni mjekun për këshilla, duke i treguar që keni qenë në kontakt me dikë me COVID-19.”

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Kliko per me shume info

Leave A Reply

Your email address will not be published.